Skip to Header
Skip to Main Content
Skip to Footer
more
My Details
My Orders
My Recent Purchases
My Favourites
My Sector
Customer Live
Allergen and nutrition
Why Brakes
Value
Why Brakes
About us
Our Brands
Brands You Love
Your sector
Product Assurance
Customer Live
Allergens and nutrition
News
Food
Industry
CSR
Scotland
Brand News
Sustainability
One Planet. One Table.
People
Product
Planet
Sustainability news
Careers
Help Centre
Sign In
Become a customer
Back to all products
Browse products
Monthly promotions
Reduced to clear
Inspirational food
Fresh produce
Fresh meat
New food
Food concepts
Fairfax Meadow
Home
Chicken - Mains - Pubs & Restaurants Range
Explore mains
Chicken
Beef
Other Proteins
Fish & Seafood
Plant-based
Other Classics
Burgers
Pizza & Curry
Back to Mains
Chicken
Whole, half, breasts and thighs. Chilled, frozen, raw or cooked. Red Tractor, Halal and value added.
C 109829
British Red Tractor Halal Chicken Quarters
£14.28
£5.71/kg
1 x 2.5kg
Add
F 129841
Roast Chicken Half 280-360g RT 1x30
£55.70
£5.80/kg
280-360G - 1X30
Add
C 150697
British Red Tractor Halal Half Chicken
£14.96
£5.98/kg
4 x 625g
Add
C 16811
British Red Tractor Halal Whole Chicken
£48.78
£7.80/kg
5 x 1.2 - 1.3kg
Add
C 70954
Prime Meats British Red Tractor Whole Chicken
£48.02
£6.79/kg
5 x 1.36-1.47kg
Add
F 131248
Fully Cooked Chicken Halves
£62.77
£6.54/kg
4 x 7
Add
F 2922
Oven Ready Chickens
£45.14
£3.76/kg
10 x 1.2kg
Add
C 121299
Prime Meats British Red Tractor French Trim Chicken Supremes
£23.63
£2.36/ptn
10 x 200-230g
Add
C 70949
Prime Meats British Red Tractor Skin On and Bone In Chicken Suprêmes
£26.14
£2.61/ptn
10 x 200-230g
Add
C 71489
Prime Meats British Red Tractor Skin On Chicken Suprêmes
£33.81
£3.38/ptn
10 x 230-260g
Add
C 84380
Prime Meats British Red Tractor Chicken Breast Fillets
£22.41
£2.24/ptn
10 x 140-170g
Add
C 71930
Sysco Classic Chicken Breast Fillets
£31.19
£6.24/kg
1 x 5kg (200-230g)
Add
Load more products