Skip to Header
Skip to Main Content
Skip to Footer
more
My Details
My Orders
My Recent Purchases
My Favourites
My Sector
Customer Live
Allergen and nutrition
Why Brakes
Value
Why Brakes
About us
Our Brands
Brands You Love
Your sector
Product Assurance
Customer Live
Allergens and nutrition
News
Food
Industry
CSR
Scotland
Brand News
Sustainability
One Planet. One Table.
People
Product
Planet
Sustainability news
Careers
Help Centre
Sign In
Become a customer
Back to all products
Browse products
Monthly promotions
Reduced to clear
Inspirational food
Fresh produce
Fresh meat
New food
Food concepts
Fairfax Meadow
Home
Other Proteins - Mains - Pubs & Restaurants Range
Explore mains
Chicken
Beef
Other Proteins
Fish & Seafood
Plant-based
Other Classics
Burgers
Pizza & Curry
Back to Mains
Other Proteins
Not every menu has lamb, duck or venison - but with Brakes you can treat your guests now and again!
C 107520
Boneless and Rindless Unsmoked Bacon Chop
£13.90
£1.39/ptn
10 x 170g
Add
F 33083
Brakes Slow Cooked Belly of Pork
£58.82
£7.35/ptn
8 x 315g (av)
Add
F 150889
Cooked Gammon Shanks
£133.30
£14.81/kg
20 x (2 x 225g av)
Add
F 151049
Gressingham British Red Tractor Confit Duck Legs
£56.99
£11.31/kg
18 x 280g
Add
Offer
F 136241
Authentic Asia Boneless Roast Duck
£132.29
£80.99
£12.96/kg
10 x 625g
Add
F 150880
Kezie Hot Smoked Duck Breasts
£38.83
£27.74/kg
1 x 8
Add
C 111078
Gressingham British Red Tractor Skin On Duck Legs
£4.48
£2.24/ptn
2 x 200-250g
Add
C 111077
Gressingham British Red Tractor Skin On Duck Breasts
£10.48
£5.24/ptn
2 x 200-225g
Add
C 111080
Gressingham British Red Tractor Skin On Duck Breasts
£10.78
£5.39/ptn
2 x 170-200g
Add
Offer
C 111079
Gressingham British Red Tractor Skin On Duck Breasts
£19.69
£8.99
£4.50/ptn
2 x 250-275g
Add
F 118937
Gressingham British Red Tractor Duck Breasts
£47.64
£22.42/kg
10 x 200-225g
Add
F 151117
Kezie Game Pie Mix Diced
£34.12
£13.65/kg
1 x 2.5kg
Add
Load more products